           All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-CSR13F226KD
KEMET CSR13F226KD
Part Number: KEMET CSR13F226KD
Manufacturer: KEMET
Part Type: All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-CSR13F226KD
Qty Available:
Description: Cap Tant Solid 22uF 35V 10% (7.34 X 17.42mm) Axial (0.001%FR) 1.3 Ohm 125°C Bulk
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET CSR13F226KD Available.
Cap Tant Solid 22uF 35V 10% (7.34 X 17.42mm) Axial (0.001%FR) 1.3 Ohm 125°C Bulk