Passive Components > Capacitors > Ceramic Capacitors > KEMET-C322C681K5G5TA7301
KEMET C322C681K5G5TA7301
| Part Number: | KEMET C322C681K5G5TA7301 |
| Manufacturer: | KEMET |
| Part Type: | Passive Components > Capacitors > Ceramic Capacitors > KEMET-C322C681K5G5TA7301 |
| Qty Available: | |
| Description: |
PCX has KEMET Passive Components > Capacitors > Ceramic Capacitors > KEMET-C322C681K5G5TA7301 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | Radial |
| Mount | Through Hole |
| Capacitance | 680 pF |
| Dielectric | C0G |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 10 % |
| Lead Pitch | 5.08 mm |
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the capacitance of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
What is the dielectric of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.