Passive Components > Capacitors > Ceramic Capacitors > KEMET-C315C681K1G5TATR
KEMET C315C681K1G5TATR
| Part Number: | KEMET C315C681K1G5TATR |
| Manufacturer: | KEMET |
| Part Type: | Passive Components > Capacitors > Ceramic Capacitors > KEMET-C315C681K1G5TATR |
| Qty Available: | |
| Description: | Ceramic Cap 680.0pF 100V |
PCX has KEMET Passive Components > Capacitors > Ceramic Capacitors > KEMET-C315C681K1G5TATR Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Ceramic Cap 680.0pF 100V
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | Dipped |
| Capacitance | 680 pF |
| Dielectric | C0G |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tape and Reel |
| Tolerance | 10 % |
| Depth | 2.54 mm |
| Length | 3.81 mm |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the brand of this product?
What is the capacitance of this ceramic capacitor?
What is the maximum operating temperature of this capacitor?
What is the packaging type of this capacitor?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.