           Passive Components > Capacitors > Ceramic Capacitors > KEMET-C0603C121J1HAC7867
KEMET C0603C121J1HAC7867
Part Number: KEMET C0603C121J1HAC7867
Manufacturer: KEMET
Part Type: Passive Components > Capacitors > Ceramic Capacitors > KEMET-C0603C121J1HAC7867
Qty Available:
Description: Cap Cer 120PF 100V X8R 0603
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET C0603C121J1HAC7867 Available.
Cap Cer 120PF 100V X8R 0603
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package 0603
Dielectric Material Ceramic
Capacitance 120 pF
Dielectric X8R
Voltage Rating (DC) 100 V