           Passive Components > Capacitors > Ceramic Capacitors > KEMET-C0603C121G8HACAUTO
KEMET C0603C121G8HACAUTO
Part Number: KEMET C0603C121G8HACAUTO
Manufacturer: KEMET
Part Type: Passive Components > Capacitors > Ceramic Capacitors > KEMET-C0603C121G8HACAUTO
Qty Available:
Description: Cap Cer 0603 120PF 10V Ultra Sta
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET C0603C121G8HACAUTO Available.
Cap Cer 0603 120PF 10V Ultra Sta
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package 0603
Dielectric Material Ceramic
Capacitance 120 pF
Dielectric X8R
Voltage Rating (DC) 10 V