           Passive Components > Capacitors > Ceramic Capacitors > KEMET-C0402C339C4HACAUTO
KEMET C0402C339C4HACAUTO
Part Number: KEMET C0402C339C4HACAUTO
Manufacturer: KEMET
Part Type: Passive Components > Capacitors > Ceramic Capacitors > KEMET-C0402C339C4HACAUTO
Qty Available:
Description: Cap Cer 0402 3.3PF 16V Ultra Sta
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET C0402C339C4HACAUTO Available.
Cap Cer 0402 3.3PF 16V Ultra Sta
Dielectric Material Ceramic
Capacitance 33 mF
Dielectric X8R
Voltage Rating (DC) 16 V