           All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-C0201C270J8GACTU
KEMET C0201C270J8GACTU
Part Number: KEMET C0201C270J8GACTU
Manufacturer: KEMET
Part Type: All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-C0201C270J8GACTU
Qty Available:
Description: Capacitor, 27PF, 10V, 5%, C0G/NP0, 0201; Capacitance: 27pF; Voltage Rating: 10V; Ceramic Capacitor Case: 0201 [0603...
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET C0201C270J8GACTU Available.
Capacitor, 27PF, 10V, 5%, C0G/NP0, 0201; Capacitance: 27pF; Voltage Rating: 10V; Ceramic Capacitor Case: 0201 [0603...