           All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-A700X477M002ATE005
KEMET A700X477M002ATE005
Part Number: KEMET A700X477M002ATE005
Manufacturer: KEMET
Part Type: All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-A700X477M002ATE005
Qty Available:
Description: Cap Aluminum Polymer 470uF 2VDC 20% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 0.005 Ohm 6700mA 2000h 125C T/R
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET A700X477M002ATE005 Available.
Cap Aluminum Polymer 470uF 2VDC 20% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 0.005 Ohm 6700mA 2000h 125C T/R