           All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-A700D686M008ATE018
KEMET A700D686M008ATE018
Part Number: KEMET A700D686M008ATE018
Manufacturer: KEMET
Part Type: All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-A700D686M008ATE018
Qty Available:
Description: Cap Aluminum 68uF 8V 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 0.018 Ohm 3700mA 125°C Plastic T/R
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET A700D686M008ATE018 Available.
Cap Aluminum 68uF 8V 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 0.018 Ohm 3700mA 125°C Plastic T/R