           All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-A541EK821M400A
KEMET A541EK821M400A
Part Number: KEMET A541EK821M400A
Manufacturer: KEMET
Part Type: All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-A541EK821M400A
Qty Available:
Description: Cap 120UF 400VDC 20% 22 X 35MM Si 10MM 0.92 Ohm 640MA 2000 H
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET A541EK821M400A Available.
Cap 120UF 400VDC 20% 22 X 35MM Si 10MM 0.92 Ohm 640MA 2000 H