Integrated Circuits (ICs) > Logic ICs > JM38510-32701B2A
JM38510/32701B2A
| Part Number: | JM38510/32701B2A |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Logic ICs > JM38510-32701B2A |
| Qty Available: | |
| Description: | Counter/Divider Dual 4-Bit Decade UP 20-Pin CLLCC Tube |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Logic ICs > JM38510-32701B2A Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Counter/Divider Dual 4-Bit Decade UP 20-Pin CLLCC Tube
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 20 |
| Direction | Unidirectional |
| Logic Function | Counter |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Bits | 4 |
| Number of Elements | 2 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Packaging | Rail/Tube |
| Propagation Delay | 60 ns |
| Height | 0 m |
| Length | 8.89 mm |
| Thickness | 1.83 mm |
| Width | 8.89 mm |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 20 |
| Direction | Unidirectional |
| Logic Function | Counter |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Bits | 4 |
| Number of Elements | 2 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Packaging | Rail/Tube |
| Propagation Delay | 60 ns |
| Height | 0 m |
| Length | 8.89 mm |
| Thickness | 1.83 mm |
| Width | 8.89 mm |
Documentation for Texas Instruments JM38510/32701B2A
| Technical Drawing | View & Download JM38510-32701B2A Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download JM38510-32701B2A Datasheet |
| Datasheet | View & Download JM38510-32701B2A Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download JM38510-32701B2A Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download JM38510-32701B2A Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download JM38510-32701B2A Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download JM38510-32701B2A Datasheet |
| Datasheet | View & Download JM38510-32701B2A Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download JM38510-32701B2A Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download JM38510-32701B2A Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and description?
What is the brand of the product?
What is the price of the product?
Are there any alternative parts available?
What is the product name and description?
What is the brand of the product?
What is the price of the product?
What are the technical specifications of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.


