Electronic Component
PCX has Intersil Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | 0805 |
| Capacitance | 500 pF |
| Clamping Current | 5 A |
| Clamping Voltage | 50 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 18 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Height | 1.1 mm |
| Length | 2.01 mm |
FAQ’s
What is the case/package size of the Intersil V18MLE0805H?
What is the capacitance of the Intersil V18MLE0805H?
What is the clamping current of the Intersil V18MLE0805H?
What is the maximum voltage rating (DC) of the Intersil V18MLE0805H?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.