Integrated Circuits (ICs) > Logic ICs > Decoders and Multiplexers > Intersil-JM38510-19004BXA
Intersil JM38510/19004BXA
| Part Number: | Intersil JM38510/19004BXA |
| Manufacturer: | Intersil |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Logic ICs > Decoders and Multiplexers > Intersil-JM38510-19004BXA |
| Qty Available: | |
| Description: | 8-CHANNEL, Differential Multiplexer, CDIP28, Ceramic, DIP-28 |
PCX has Intersil Integrated Circuits (ICs) > Logic ICs > Decoders and Multiplexers > Intersil-JM38510-19004BXA Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
8-CHANNEL, Differential Multiplexer, CDIP28, Ceramic, DIP-28
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | CDIP |
| Contact Plating | Lead, Tin |
| Mount | Through Hole |
| Dual Supply Voltage | 15 V |
| High Level Output Current | 20 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Power Dissipation | 2 W |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 400 Ω |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the package type of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
What is the resistance of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.