Electronic Component
PCX has Intersil Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Op-amp, 5000UV Offset-max, 12MHZ Band Width, MBCY8, Metal CAN-8
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | Metal |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 8 |
| Common Mode Rejection Ratio | 80 dB |
| Gain Bandwidth Product | 12 MHz |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the case/package type of the product?
How many pins does the product have?
What is the gain bandwidth product of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.