Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Intersil-ISLTHERMO-STKEV2Z
Intersil ISLTHERMO-STKEV2Z
| Part Number: | Intersil ISLTHERMO-STKEV2Z |
| Manufacturer: | Intersil |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Intersil-ISLTHERMO-STKEV2Z |
| Qty Available: | |
| Description: | Eval BRD-ISL21010CFH341Z/ISL28134FHZ, 3/5LD-SOT23 |
PCX has Intersil Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Intersil-ISLTHERMO-STKEV2Z Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Eval BRD-ISL21010CFH341Z/ISL28134FHZ, 3/5LD-SOT23
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Evaluation Kit | Yes |
| Interface | USB |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Operating Supply Current | 675 µA |
| Operating Supply Voltage | 6 V |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What is included in the evaluation kit?
What is the interface of the product?
What is the maximum operating temperature?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.