Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Intersil-ISL91108IIA-EVZ
Intersil ISL91108IIA-EVZ
| Part Number: | Intersil ISL91108IIA-EVZ |
| Manufacturer: | Intersil |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Intersil-ISL91108IIA-EVZ |
| Qty Available: | |
| Description: | ISL91108IIAZ - EVALUATION BOARD - 20 BUMP WLCSP - Adj V - Ro |
PCX has Intersil Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Intersil-ISL91108IIA-EVZ Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
ISL91108IIAZ - EVALUATION BOARD - 20 BUMP WLCSP - Adj V - Ro
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Evaluation Kit | Yes |
| Output Current | 1.5 A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Switching Frequency | 2.5 MHz |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What is the evaluation board for?
What is the output current of the product?
What is the switching frequency?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.