Electronic Component
PCX has Intersil Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
XDCP Pot, 2.7-5.5V, 3mA, ISL90460TIE527Z
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SC |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 5 |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Type | Volatile |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Positions | 32 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Height | 1 mm |
| Length | 2.15 mm |
| Width | 1.35 mm |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What are the physical specifications of the product?
What are the technical specifications of the product?
What is the voltage range and current rating of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.