Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > Voltage Supervisors > Intersil-ISL8702IBZ-T
Intersil ISL8702IBZ-T
| Part Number: | Intersil ISL8702IBZ-T |
| Manufacturer: | Intersil |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > Voltage Supervisors > Intersil-ISL8702IBZ-T |
| Qty Available: | |
| Description: | Tin Active High/Active Low Active DUAL Sequencer Supervisor 85C 8.65mm 12V |
PCX has Intersil Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > Voltage Supervisors > Intersil-ISL8702IBZ-T Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Tin Active High/Active Low Active DUAL Sequencer Supervisor 85C 8.65mm 12V
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SOIC |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Voltages Monitored | 4 |
| Reset | Active High/Active Low |
| Type | Sequencer |
Documentation for Intersil Intersil ISL8702IBZ-T
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What is the type of package for this product?
What is the temperature range for this product?
How many voltages does this product monitor?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
