Electronic Component
PCX has Intersil Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
V-Ref Precision 5V 20mA 8-Pin CFP
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 8 |
| Max Input Voltage | 30 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Current | 20 mA |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Output Voltage | 5 V |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
How many pins does the product have?
What is the maximum input voltage for the product?
What is the output voltage of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.