Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > Voltage Regulators - Linear > Intersil-ISL6719ARZ-T
Intersil ISL6719ARZ-T
| Part Number: | Intersil ISL6719ARZ-T |
| Manufacturer: | Intersil |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > Voltage Regulators - Linear > Intersil-ISL6719ARZ-T |
| Qty Available: | |
| Description: | Active SINGLE NO LEAD Not Qualified Linear Voltage Regulator IC 105C 100mA 3mm 12V |
PCX has Intersil Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > Voltage Regulators - Linear > Intersil-ISL6719ARZ-T Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Active SINGLE NO LEAD Not Qualified Linear Voltage Regulator IC 105C 100mA 3mm 12V
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | DFN EP |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 9 |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Current Limit | 100 mA |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 20 V |
Documentation for Intersil Intersil ISL6719ARZ-T
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the package type of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
How many pins does the product have?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.