Integrated Circuits (ICs) > Intersil-ISL6402IVZ-TK
Intersil ISL6402IVZ-TK
| Part Number: | Intersil ISL6402IVZ-TK |
| Manufacturer: | Intersil |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Intersil-ISL6402IVZ-TK |
| Qty Available: | |
| Description: | Dual Switching Controller 330 Khz Switching Freq-max PDSO28 |
PCX has Intersil Integrated Circuits (ICs) > Intersil-ISL6402IVZ-TK Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Dual Switching Controller 330 Khz Switching Freq-max PDSO28
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | TSSOP |
| Mount | Surface Mount |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Outputs | 3 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Switching Frequency | 300 kHz |
Documentation for Intersil Intersil ISL6402IVZ-TK
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What is the switching frequency of the dual switching controller?
What is the package type of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.