Integrated Circuits (ICs) > Intersil-ISL6402IRZ-T
Intersil ISL6402IRZ-T
| Part Number: | Intersil ISL6402IRZ-T |
| Manufacturer: | Intersil |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Intersil-ISL6402IRZ-T |
| Qty Available: | |
| Description: | IC Reg Trpl Buck/lnr Sync 28QFN |
PCX has Intersil Integrated Circuits (ICs) > Intersil-ISL6402IRZ-T Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
IC Reg Trpl Buck/lnr Sync 28QFN
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mount | Surface Mount |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Outputs | 3 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Switching Frequency | 300 kHz |
Documentation for Intersil Intersil ISL6402IRZ-T
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What is the packaging type of this product?
What is the maximum operating temperature for this product?
How many outputs does this product have?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.