Integrated Circuits (ICs) > Intersil-ISL6402IR-T
Intersil ISL6402IR-T
| Part Number: | Intersil ISL6402IR-T |
| Manufacturer: | Intersil |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Intersil-ISL6402IR-T |
| Qty Available: | |
| Description: | Dual Pwm W/single Linear Cont., 300KHZ, 28LD 5X5 QFN, T&r |
PCX has Intersil Integrated Circuits (ICs) > Intersil-ISL6402IR-T Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Dual Pwm W/single Linear Cont., 300KHZ, 28LD 5X5 QFN, T&r
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mount | Surface Mount |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Outputs | 3 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Switching Frequency | 300 kHz |
Documentation for Intersil Intersil ISL6402IR-T
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and brand?
What is the package type and number of pins?
What is the maximum and minimum operating temperature?
What is the switching frequency of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
