Electronic Component
PCX has Intersil Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Green Hybrid Digital Dual Enable 6+1 Phase PWM Controller With SMBus/PMBus/I2C and AUTO Phase
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | QFN |
| Mount | Surface Mount |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Outputs | 2 |
| Output Voltage | 1.52 V |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
Documentation for Intersil Intersil ISL6369CRZ-T
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What are the technical specifications of the product?
What are some alternate names for Intersil?
What is the manufacturer of this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.