Integrated Circuits (ICs) > Intersil-ISL6324AIRZ
Intersil ISL6324AIRZ
| Part Number: | Intersil ISL6324AIRZ |
| Manufacturer: | Intersil |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Intersil-ISL6324AIRZ |
| Qty Available: | |
| Description: | DC DC Cntrlr Dual-OUT PWM DC to DC Controller/Step Down 5V Input 48-Pin QFN EP |
PCX has Intersil Integrated Circuits (ICs) > Intersil-ISL6324AIRZ Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
DC DC Cntrlr Dual-OUT PWM DC to DC Controller/Step Down 5V Input 48-Pin QFN EP
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | QFN |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 48 |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Outputs | 2 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Output Voltage | 2 V |
Documentation for Intersil Intersil ISL6324AIRZ
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and its specifications?
How many pins does this product have?
What is the operating temperature range for this product?
What is the output voltage of this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.

