Electronic Component
PCX has Intersil Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Dual PWM Hybrid Controller 48-Pin QFN EP
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | QFN |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 48 |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Outputs | 2 |
| Output Voltage | 2 V |
Documentation for Intersil Intersil ISL6323ACRZR5381
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What is the package type and number of pins?
What is the maximum and minimum operating temperature?
How many outputs does this product have and what is the output voltage?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.