Integrated Circuits (ICs) > Intersil-ISL6308IRZ-T
Intersil ISL6308IRZ-T
| Part Number: | Intersil ISL6308IRZ-T |
| Manufacturer: | Intersil |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Intersil-ISL6308IRZ-T |
| Qty Available: | |
| Description: | Three-Phase Buck PWM Controller with High Current Integrated MOSFET Drivers |
PCX has Intersil Integrated Circuits (ICs) > Intersil-ISL6308IRZ-T Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Three-Phase Buck PWM Controller with High Current Integrated MOSFET Drivers
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | QFN |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 40 |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage | 2.3 V |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
Documentation for Intersil Intersil ISL6308IRZ-T
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What is the function of the ISL6308IRZ-T?
Who is the manufacturer of the ISL6308IRZ-T?
What are the technical specifications of the ISL6308IRZ-T?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
