Electronic Component
PCX has Intersil Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Multiphase PWM Regulator for IMVP-6.5™ Mobile CPUs
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 40 |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage | 1.5 V |
| Width | 5 mm |
Documentation for Intersil Intersil ISL62883IRTZ
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What is the function of this product?
How many pins does this product have?
What is the maximum operating temperature of this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.