Electronic Component
PCX has Intersil Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
5-Bit VID Single-Phase Voltage Regulator with Current Monitor for IMVP-6+ Santa Rosa GPU Core
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | QFN |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 32 |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage | 1.29 V |
| Width | 5 mm |
Documentation for Intersil Intersil ISL6263BHRZ
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and its function?
What is the physical description of the product?
What are the technical specifications of the product?
Are there any alternate parts available?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
