Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > Intersil-ISL54502IHZ-T
Intersil ISL54502IHZ-T
| Part Number: | Intersil ISL54502IHZ-T |
| Manufacturer: | Intersil |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > Intersil-ISL54502IHZ-T |
| Qty Available: | |
| Description: | Ultra Lo-ron SPST Switch W/high Esd, 6LD SOT-23, Ind, T&r |
PCX has Intersil Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > Intersil-ISL54502IHZ-T Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Ultra Lo-ron SPST Switch W/high Esd, 6LD SOT-23, Ind, T&r
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SOT-23-6 |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 6 |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Current | 100 nA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Operating Supply Current | 20 nA |
| Packaging | Tape & Reel |
| Resistance | 5 Ω |
| Supply Type | Single |
| Throw Configuration | SPST |
| Turn-Off Delay Time | 15 ns |
| Turn-On Delay Time | 22 ns |
Documentation for Intersil Intersil ISL54502IHZ-T
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the package type of the product?
What is the resistance of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.