Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > Intersil-ISL54217IRTZ-T
Intersil ISL54217IRTZ-T
| Part Number: | Intersil ISL54217IRTZ-T |
| Manufacturer: | Intersil |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > Intersil-ISL54217IRTZ-T |
| Qty Available: | |
| Description: | USB 2.0 High-Speed x 2Channels/Stereo Audio Dual SP3T (Dual 3 to 1 Multiplexer) |
PCX has Intersil Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > Intersil-ISL54217IRTZ-T Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
USB 2.0 High-Speed x 2Channels/Stereo Audio Dual SP3T (Dual 3 to 1 Multiplexer)
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 12 |
| Weight | 50.008559 mg |
| Bandwidth | 330 MHz |
| Data Rate | 480 Mbps |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Current | 6.2 µA |
| Max Supply Voltage | 4.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Operating Supply Current | 9 µA |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Packaging | Tape & Reel |
| Resistance | 8 Ω |
| Supply Type | Single |
| Turn-Off Delay Time | 12 µs |
| Turn-On Delay Time | 175 ns |
| Height | -50 µm |
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
Documentation for Intersil Intersil ISL54217IRTZ-T
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What is the function of this product?
What are the physical dimensions of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
