Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > Intersil-ISL54063IRTZ
Intersil ISL54063IRTZ
| Part Number: | Intersil ISL54063IRTZ |
| Manufacturer: | Intersil |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > Intersil-ISL54063IRTZ |
| Qty Available: | |
| Description: | Negative Signal Swing, Sub-ohm, Dual SPST with Click and Pop Elimination Single Supply Switch |
PCX has Intersil Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > Intersil-ISL54063IRTZ Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Negative Signal Swing, Sub-ohm, Dual SPST with Click and Pop Elimination Single Supply Switch
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 10 |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Current | 100 nA |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Operating Supply Current | 20 nA |
| Resistance | 550 mΩ |
| Supply Type | Single |
| Throw Configuration | SPST |
| Turn-Off Delay Time | 10 ns |
| Turn-On Delay Time | 35 ns |
Documentation for Intersil Intersil ISL54063IRTZ
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product model number?
What is the maximum operating temperature of the product?
How many pins does the product have?
What is the resistance of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
