Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > Intersil-ISL43L121IRZ
Intersil ISL43L121IRZ
| Part Number: | Intersil ISL43L121IRZ |
| Manufacturer: | Intersil |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > Intersil-ISL43L121IRZ |
| Qty Available: | |
| Description: | NO LEAD Not Qualified RoHS Compliant SEPARATE OUTPUT Switch IC 62dB 0.005Ohm 1.8/3V 40ns |
PCX has Intersil Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > Intersil-ISL43L121IRZ Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
NO LEAD Not Qualified RoHS Compliant SEPARATE OUTPUT Switch IC 62dB 0.005Ohm 1.8/3V 40ns
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 8 |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Current | 30 nA |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Operating Supply Current | 30 nA |
| Resistance | 250 mΩ |
| Supply Type | Single |
| Throw Configuration | SPST |
| Turn-Off Delay Time | 25 ns |
| Turn-On Delay Time | 25 ns |
Documentation for Intersil Intersil ISL43L121IRZ
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
Is the product RoHS compliant?
What is the supply voltage range for the product?
What is the resistance of the switch IC?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.

