Integrated Circuits (ICs) > Intersil-ISL33001IBZ-T
Intersil ISL33001IBZ-T
| Part Number: | Intersil ISL33001IBZ-T |
| Manufacturer: | Intersil |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Intersil-ISL33001IBZ-T |
| Qty Available: | |
| Description: | I2C Bus Buffer with Rise Time Accelerators and Hot Swap Capability |
PCX has Intersil Integrated Circuits (ICs) > Intersil-ISL33001IBZ-T Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
I2C Bus Buffer with Rise Time Accelerators and Hot Swap Capability
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SOIC |
| Mount | Surface Mount |
| Weight | 540.001716 mg |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Operating Supply Current | 4 mA |
Documentation for Intersil Intersil ISL33001IBZ-T
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the case/package type for this product?
What is the product name and its function?
What are the maximum and minimum operating temperatures for this product?
What is the weight of this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
