Integrated Circuits (ICs) > Intersil-ISL33001IBZ
Intersil ISL33001IBZ
| Part Number: | Intersil ISL33001IBZ |
| Manufacturer: | Intersil |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Intersil-ISL33001IBZ |
| Qty Available: | |
| Description: | DUAL GULL WING RoHS Compliant Active (Type) 4mA 85C 1.27mm 2.5V |
PCX has Intersil Integrated Circuits (ICs) > Intersil-ISL33001IBZ Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
DUAL GULL WING RoHS Compliant Active (Type) 4mA 85C 1.27mm 2.5V
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SOIC |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 8 |
| Weight | 540.001716 mg |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Operating Supply Current | 4 mA |
Documentation for Intersil Intersil ISL33001IBZ
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the maximum operating temperature of the product?
What is the package type of the product?
What is the part number of the product?
What is the weight of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
