Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > Intersil-ISL32177EFRZ
Intersil ISL32177EFRZ
| Part Number: | Intersil ISL32177EFRZ |
| Manufacturer: | Intersil |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > Intersil-ISL32177EFRZ |
| Qty Available: | |
| Description: | QUAD, ±16.5kV ESD Protected, 3.0V to 5.5V, RS-485/RS-422 Receivers |
PCX has Intersil Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > Intersil-ISL32177EFRZ Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
QUAD, ±16.5kV ESD Protected, 3.0V to 5.5V, RS-485/RS-422 Receivers
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | QFN EP |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 24 |
| Data Rate | 80 Mbps |
| Logic Function | Receiver |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Nominal Supply Current | 15 mA |
| Number of Receivers | 4 |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
Documentation for Intersil Intersil ISL32177EFRZ
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and description?
What is the physical package and number of pins?
What is the data rate and logic function of the product?
What is the maximum operating temperature and supply voltage?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
