Intersil ISL22329WFU10Z-TK
Part Number: Intersil ISL22329WFU10Z-TK
Manufacturer: Intersil
Qty Available:
Description: Digital Potentiometer 128POS 10KOhm Dual 10-Pin MSOP T/R
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Intersil ISL22329WFU10Z-TK Available.
Digital Potentiometer 128POS 10KOhm Dual 10-Pin MSOP T/R
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package MSOP
Mount Surface Mount
Number of Pins 10
Interface I2C
Max Operating Temperature 125 °C
Memory Type Non-Volatile
Min Operating Temperature -40 °C
Number of Circuits 2
Number of Positions 128
Number of Taps 128
Packaging Tape & Reel
Resistance 10 kΩ
Temperature Coefficient 50 ppm/°C