Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > Intersil-ICL3243ECAZ-T7A
Intersil ICL3243ECAZ-T7A
| Part Number: | Intersil ICL3243ECAZ-T7A |
| Manufacturer: | Intersil |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > Intersil-ICL3243ECAZ-T7A |
| Qty Available: | |
| Description: | Lead-free RS232 3V 3D/5R 15KV Autodown 28SSOP Com, 250PC. Re |
PCX has Intersil Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > Intersil-ICL3243ECAZ-T7A Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Lead-free RS232 3V 3D/5R 15KV Autodown 28SSOP Com, 250PC. Re
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SSOP |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
Documentation for Intersil Intersil ICL3243ECAZ-T7A
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What is the lead-free feature of this product?
What is the package type of this product?
What is the voltage rating of this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.