Electronic Component
International Rectifier IRFIB5N65A
| Part Number: | International Rectifier IRFIB5N65A |
| Manufacturer: | International Rectifier |
| Part Type: | Electronic Component |
| Qty Available: | |
| Description: | OEMs, CMs ONLY (NO BROKERS) |
PCX has International Rectifier Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
OEMs, CMs ONLY (NO BROKERS)
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Current Rating | 5.1 A |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating (DC) | 650 V |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What is the current rating of the product?
Is the product lead-free?
What is the voltage rating (DC) of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.