Discrete Semiconductors > Transistors > International-Rectifier-IRF630L
International Rectifier IRF630L
| Part Number: | International Rectifier IRF630L |
| Manufacturer: | International Rectifier |
| Part Type: | Discrete Semiconductors > Transistors > International-Rectifier-IRF630L |
| Qty Available: | |
| Description: | Mosfet N-ch 200V 9A TO-262 |
PCX has International Rectifier Discrete Semiconductors > Transistors > International-Rectifier-IRF630L Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Mosfet N-ch 200V 9A TO-262
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Current Rating | 9 A |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
Documentation for International Rectifier International Rectifier IRF630L
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the type of semiconductor used in the product?
What is the voltage rating of the product?
What is the current rating of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.