Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-TE28F640J3C115SL7HA
Intel TE28F640J3C115SL7HA
| Part Number: | Intel TE28F640J3C115SL7HA |
| Manufacturer: | Intel |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-TE28F640J3C115SL7HA |
| Qty Available: | |
| Description: | IC Flash 64MBIT 115NS 56TSOP |
PCX has Intel Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-TE28F640J3C115SL7HA Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
IC Flash 64MBIT 115NS 56TSOP
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | TFSOP |
| Access Time | 115 ns |
| Frequency | 115 GHz |
| Interface | Parallel |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Size | 61 MB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
Documentation for Intel Intel TE28F640J3C115SL7HA
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the memory size of the product?
What is the case/package of the product?
Is the product lead-free and RoHS compliant?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.