Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-TE28F320J3C110SL7H8
Intel TE28F320J3C110SL7H8
| Part Number: | Intel TE28F320J3C110SL7H8 |
| Manufacturer: | Intel |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-TE28F320J3C110SL7H8 |
| Qty Available: | |
| Description: | IC Flash 32MBIT 110NS 56TSOP |
PCX has Intel Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-TE28F320J3C110SL7H8 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
IC Flash 32MBIT 110NS 56TSOP
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | TFSOP |
| Access Time | 110 ns |
| Frequency | 110 GHz |
| Interface | Parallel |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Size | 30.5 MB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
Documentation for Intel Intel TE28F320J3C110SL7H8
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the memory size of the product?
What is the packaging type of the product?
Is the product RoHS compliant?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.