Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-TE28F320C3BD70
Intel TE28F320C3BD70
| Part Number: | Intel TE28F320C3BD70 |
| Manufacturer: | Intel |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-TE28F320C3BD70 |
| Qty Available: | |
| Description: | Flash, 2MX16, 70NS, PDSO48, 12 X 20 Mm, TSOP-48 |
PCX has Intel Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-TE28F320C3BD70 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Flash, 2MX16, 70NS, PDSO48, 12 X 20 Mm, TSOP-48
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | TFSOP |
| Access Time | 70 ns |
| Frequency | 70 GHz |
| Interface | Parallel |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Size | 30.5 MB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
Documentation for Intel Intel TE28F320C3BD70
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the memory size of the product?
What is the packaging type of the product?
Is the product RoHS compliant?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.