           Integrated Circuits (ICs) > Memory > Flash > Intel-TE28F128J3C150SL758
Intel TE28F128J3C150SL758
Part Number: Intel TE28F128J3C150SL758
Manufacturer: Intel
Part Type: Integrated Circuits (ICs) > Memory > Flash > Intel-TE28F128J3C150SL758
Qty Available:
Description: Contact for details
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Intel TE28F128J3C150SL758 Available.
Contact for details
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package TSOP
Mount Surface Mount
Number of Pins 56
Access Time 150 ns
Density 128 Mb
Frequency 150 GHz
Interface Parallel
Max Operating Temperature 85 °C
Max Supply Voltage 3.6 V
Memory Size 122.1 MB
Memory Type NOR
Min Operating Temperature -40 °C
Min Supply Voltage 2.7 V