Electronic Component
PCX has Intel Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
MPU Pentium® M Processor 745 32bit 90nm 1.8GHz 1.05V 478-Pin Micro-FCPGA Tray
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 478 |
| Data Bus Width | 32 b |
| Frequency | 1.8 GHz |
| Max Frequency | 1.8 GHz |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Max Supply Voltage | 1.34 V |
| Number of Cores | 1 |
| Schedule B | 8542310000 |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What is the processor type and specifications?
What is the voltage requirement for this processor?
What is the package type for this processor?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.