Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-RD38F2020W0YBQ0SB93
Intel RD38F2020W0YBQ0SB93
| Part Number: | Intel RD38F2020W0YBQ0SB93 |
| Manufacturer: | Intel |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-RD38F2020W0YBQ0SB93 |
| Qty Available: | |
| Description: | IC Flash 64MBIT 70NS 88SCSP |
PCX has Intel Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-RD38F2020W0YBQ0SB93 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
IC Flash 64MBIT 70NS 88SCSP
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Number of Pins | 88 |
| Access Time | 70 ns |
| Frequency | 70 GHz |
| Interface | Parallel |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Size | 61 MB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
Documentation for Intel Intel RD38F2020W0YBQ0SB93
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the interface of the product?
What is the memory size of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.