Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-RD38F1020W0YTQ0SB93
Intel RD38F1020W0YTQ0SB93
| Part Number: | Intel RD38F1020W0YTQ0SB93 |
| Manufacturer: | Intel |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-RD38F1020W0YTQ0SB93 |
| Qty Available: | |
| Description: | IC Flash Ram 32MBIT Par 66SCSP |
PCX has Intel Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-RD38F1020W0YTQ0SB93 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
IC Flash Ram 32MBIT Par 66SCSP
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Number of Pins | 66 |
| Access Time | 65 ns |
| Frequency | 65 GHz |
| Interface | Parallel |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Size | 30.5 MB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
Documentation for Intel Intel RD38F1020W0YTQ0SB93
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product model number?
What is the memory size of the product?
What is the interface of the product?
Is the product lead-free and RoHS compliant?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.