Electronic Component
PCX has Intel Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
SONET/SDH Cell/Packet Interface 600-Pin TBGA
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 600 |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 3.63 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.97 V |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and its function?
What is the maximum and minimum operating temperature for this product?
How many pins does this product have?
Is this product compliant with RoHS?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.