Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-RC28F640J3C115SL7H9
Intel RC28F640J3C115SL7H9
| Part Number: | Intel RC28F640J3C115SL7H9 |
| Manufacturer: | Intel |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-RC28F640J3C115SL7H9 |
| Qty Available: | |
| Description: | IC Flash 64MBIT 115NS 64EASYBGA |
PCX has Intel Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-RC28F640J3C115SL7H9 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
IC Flash 64MBIT 115NS 64EASYBGA
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Number of Pins | 64 |
| Access Time | 115 ns |
| Frequency | 115 GHz |
| Interface | Parallel |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Size | 61 MB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
Documentation for Intel Intel RC28F640J3C115SL7H9
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the memory size of the product?
What is the interface of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.