Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-RC28F320J3C110SL7H7
Intel RC28F320J3C110SL7H7
| Part Number: | Intel RC28F320J3C110SL7H7 |
| Manufacturer: | Intel |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-RC28F320J3C110SL7H7 |
| Qty Available: | |
| Description: | IC Flash 32MBIT 110NS 64EASYBGA |
PCX has Intel Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-RC28F320J3C110SL7H7 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
IC Flash 32MBIT 110NS 64EASYBGA
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Number of Pins | 64 |
| Access Time | 110 ns |
| Frequency | 110 GHz |
| Interface | Parallel |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Size | 30.5 MB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
Documentation for Intel Intel RC28F320J3C110SL7H7
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the memory size of the product?
What is the packaging type of the product?
What is the lead-free status of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.